První 2 tenisové kurty TK Lokomotivy Karlovy Vary byly vybudovány v roce 1952 v Karlových Varech na Růžovém Vrchu a členská základna činila 14 tenistů.

Stanislav Birner a Jaroslav Kolář založili v roce 1964 tenisové kurty v současném Tuhnickém areálu. Dále se na založení klubu podíleli, společně s městem Karlovy Vary, manželé Milotovi, Dvořákovi, Babákovi, Burianovi, Davidovi, Špidlovi, Tintěrovi, Ludva Šleis a další. Tehdy byl klub jedním z oddílů TJ Lokomotiva K. Vary.

Centrální kurt byl vybudován v roce 1972. Při jeho slavnostním otevření se uskutečnil exhibiční zápas mezi Janem Kodešem a Františkem Pálou.
V roce 1985 se TJ Lokomotiva Karlovy Vary stala samostatným právnickým subjektem. Klub má celkem 9 kurtů, z toho 7 kurtů antukových. Klub je Zapsaným Spolkem.
OD roku 2001 je hráčům k dispozici nafukovací hala, která se rozkládá na 2 antukových kurtech 1 a 2. Halu provozuje klub v vlastní režii.

Nejúspěšnější hráči klubu

Dospělí: Stanislav Birner, E. Birnerová, Ludva Šleis, Míla Burian, Milada Milotová, František Milota, František Nálevka, J. Tintěra st., Nina Tintěrová, Luděk Haak, Láďa David, Zdeněk Celler a další.

Mládež: Zdena Mikešová, J. David, L. Špidla, J. Kolář, Jan a Jaroslav Tintěrové, L. Netolický, O. Homolka, P. Šimon, Pavla Čechlovská, O. Linka, D. Čumplová a další.

Nejúspěšnějším hráčem Lokomotivy je Stanislav Birner ml., dřívější člen reprezentačního týmu Davis Cupu (Lendl, Šmíd, Složil, Birner).

Nejvýznamnějšími reprezentanty TK Lokomotiva Karlovy Vary jsou L. Šleis, M. Birner, J. Havel, T. Slanec, kteří reprezentují klub od roku 1972.

Tenisová partnerství

  • TC Zehlendorf, Německo od roku 1967
  • Tenis Klub Volgograd, Rusko v letech 1984-1985.
  • TCD Denzlingen, Německo od roku 2011.

Současnost:

  • Klub každoročně vychová desítky mladých nadějných tenistů.
  • Klub je jedním ze dvou velkých závodních tenisových klubů v Karlových Varech.
  • Klub je jedním z tzv. „Velké 10“ sportovních závodních klubů v Karlovarském kraji.