V roce 1952 byly vybudovány první 2 tenisové kurty TK Lokomotivy v Karlových Varech na Růžovém Vrchu a členská základna činila 14 tenistů.

V roce 1964 Stanislav Birner a Jaroslav Kolář založili tenisový klub v současném Tuhnickém areálu. Na vybudování klubu se také podíleli, spolu s městem Karlovy Vary, manželé Milotovi, Dvořákovi, Babákovi, Burianovi, Davidovi, Špidlovi, Tintěrovi, Ludva Šleis a další. Tehdy byl klub jedním z oddílů TJ Lokomotiva K. Vary.

V roce 1972 byl vybudován centrální kurt. Při jeho slavnostním otevření se uskutečnil exhibiční zápas mezi Janem Kodešem a Františkem Pálou.

V roce 1985 se TJ Lokomotiva Karlovy Vary stala samostatným právnickým subjektem.

Dnes máme celkem 9 kurtů, z toho 7 antukových a 2 s pevným povrchem.

Nafukovací hala se 2 antukovými kurty je v provozu každou zimu od listopadu do dubna.

Nejúspěšnější hráči klubu po jeho založení

Dospělí: Stanislav Birner, E. Birnerová, Ludva Šleis, Míla Burian, Milada Milotová, František Milota, František Nálevka, J. Tintěra st., Nina Tintěrová, Luděk Haak, Láďa David, Zdeněk Celler a další.

Mládež: Zdena Mikešová, Jan David, Lubor Špidla, Jan Kolář, Jan a Jaroslav Tintěrové, Luboš Netolický, Ota Homolka, Pavel Šimon, Pavla Čechlovská, Oldřich Linka, Dáša Čumplová a další.

Nejúspěšnějším hráčem Lokomotivy je Stanislav Birner ml., dřívější člen reprezentačního týmu Davis Cupu (Lendl, Šmíd, Složil, Birner).

Od r.1972 pak hráči Jiří Havel, Luděk Šleis, Milan Birner, Tomáš Slanec, kteří reprezentovali klub v nejvyšších soutěžích ligy a divize neuvěřitelných 40 závodních sezon.

Tenisová partnerství

  • TC Zehlendorf Berlin, Německo od roku 1967
  • Tenis Klub Volgograd, Rusko v letech 1984-1985.
  • TCD Denzlingen, Německo od roku 2011.

Současnost:

  • Nejlepší kluboví hráči dnes jsou: Martin Bažil, Karolína Holanová a hráči TSM.
  • Klub každoročně vychová řadu mladých kvalitních tenistů.